Продавець ФОП Шатний Г. А. розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
46 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (96) 174-95-75
+380 (50) 512-29-28
+380 (96) 174-95-65
G_print.kh

Рулонні ламінатори

Рулонні ламінатори використовуються в професійних друкованих центрах і салонах, а також скрізь, де необхідно ламінувати великі обсяги поліграфічної продукції. Основною перевагою такого типу устаткування є те, що витратний матеріал (рулонна плівка) порівняно недорогий, а продуктивність в рази перевищує продуктивність «пікетники».

 

Необхідно враховувати, що обслуговуванням рулонного ламінатора зможе займатися тільки спеціально підготовлений співробітник, бо як необхідно регулювати натяг плівки, температурний режим та рівень тиску валів, а також ряд інших важливих параметрів, які можуть вплинути на якість ламінованого виробу.

У залежності від застосовуваного температурного режиму виділяють два види ламінування – гаряче і холодне.

 

В основі гарячого ламінування лежить принцип різних температур ламінування. При температурі вище температури плавлення клейового шару, але нижче температури плавлення самої пластикової плівки – клей дифундує (переноситься, поширюється) у фактуру паперу. Процес температурної дифузії додатково супроводжується тиском валів, в результаті чого плівка «вростає в папір». Такий спосіб застосовується для матеріалів здатних зберігати свої властивості під впливом високих температур.

 

При холодному ламінуванні, коли можливість нагріву обмежена температурною чутливістю ламінованого матеріалу, доводиться обмежуватися виключно тиском валів на документ. У цьому випадку плівка приклеюється до виробу за допомогою різних типів клейової основи. Холодне ламінування підходить для синтетичних матеріалів, паперу з глянцевою поверхнею, а також матеріалів з високим ступенем чорнильних фарб.

В залежності від типу нагрівальної системи ламінатори поділяються на три категорії:

 

   Ламінатори з гарячими пластинами. Конструкція ламінуючого апарату даного виду складається з гарячих пластин, розташованих усередині корпусу ламінатора, як правило, зверху і знизу по відношенню до ламинируемому документом, і двох холодних валів – на вхідному і вихідному отворах.

 

Передача тепла від гарячих пластин до плівки в таких ламінаторах проводиться за рахунок зазорів з обох сторін між ламинируемым документом і власне пластинами. Знаходження документа-заготовки при проходженні через пластини можна порівняти з ефектом «печі» і незважаючи на те, що на виході документ додатково накочується холодним валом, результат ламінування залишає бажати кращого.

 

Проблема полягає в тому, що нагрівання здійснюється через повітряний простір і, як наслідок, поширюється нерівномірно. Зважаючи на це, поверхню документа стає хвилястою і з повітряними бульбашками. Ламінатори з системою нагріву з допомогою гарячих пластин все ще присутні в продажу, проте багато виробників від них відмовилися.

 

   Ламінатори з гарячими валами (внутрішнього нагріву). Ламінатори з валами внутрішнього нагріву є дорогим професійним устаткуванням, здатні безперервно виконувати поставлені перед ними завдання.

 

В системі нагріву валів даного типу застосовується нагрівач у вигляді ніхромової спіралі, вміщеній в кварцовий циліндр, яка і здійснює нагрів безпосередньо зсередини валу.

 

Можливості ламінаторів з гарячими валами безмежні. З їх допомогою можна ламінувати фотографії, виробляти тиснень фольгою з порошкового друку (фольгування), а також матування і глянцевание порошкової друку.

 

Притиск гарячими валами на виході з ламінатора забезпечує проникнення клейового шару плівки на поверхню документа в кожну точку його площі, що позитивно впливає на якість ламінації.

 

Ламінатори з валами зовнішнього нагріву (псевдогорячие вали). Даний вид ламінаторів є «економічною» різновидом ламінаторів з системою валів внутрішнього нагріву і є найбільш затребуваним. Однак це ніяк не відбивається на якості ламінування. Єдина відмінність від професійних моделей – неможливість безперервної роботи. Після 40-50 хвилинної роботи їм необхідно «відпочивати» протягом 15-20 хвилин.

 

Вали розміщуються в спеціальному циліндрі з вбудованим нагрівальним елементом – ніхромового спіраллю, яка і здійснює зовнішній нагрів валів. Також як і ламінатори з валами внутрішнього нагріву вміють фольгировать, матувати, глянцевать і ламінувати фотографії.

 

 

 

Важливий елемент – функція реверсу

 

Реверс – конструктивна частина, що дозволяє змінити напрям руху валів ламінатора у зворотний бік. Це найважливіший параметр, наявність якого обов'язково необхідно враховувати при покупці пакетного ламінатора.

 

Чому функція реверсу так важлива? Відповідь проста. Дана функція дозволяє застрахувати ламинируемый документ від зминання і затору, і як наслідок його псування. Зминання і затори ламинируемой заготовки відбуваються шляхом намотування заготовки на вали ламінатора. Як правило, це відбувається через недосвідченість оператора, неправильно направивши пакетну заготовку в приймальне отвір. Але буває і так, що її намотування на вали відбувається з-за банального їх забруднення в процесі експлуатації.

 

   Как раз таки в тот момент, когда заготовка из пленки и документа пошла криво, либо находится уже внутри ламинатора, и приходит на помощь незаменимая в этом случае функция реверса.

 

   Стоит отметить, что в тех моделях, где сэкономили за счет этой функции, как правило, присутствует функция освобождения документа. Нажатием на специально отведенную кнопку или тумблер, валы ламинатора разжимаются, а документ высвобождается.

 

В деяких моделях, розробниками передбачена функція «антизамятия». Ламінатор з такою функцією практично повністю виключає можливість намотування заготовки на вали.

 

 

Регулювання температури ламінування

 

З допомогою опції вибору певного температурного режиму валів ламінатор здатний працювати з різною товщиною плівок. Проте підібрати правильну температуру необхідну для ламінування тієї чи іншої плівки без певних навичок неможливо. У новачків, які відчувають цю функцію вперше зазвичай це відбувається методом підбору.

 

в виде галереив виде списка

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner